пʼятниця, 3 липня 2015 р.

Стажування у Варшаві

Центром гуманістичних технологій АХАЛАР, за фінансової підтримки Фонду NED, Фонду ім.. ЧС Мотта і Slovak AID для громадських активістів, учасників програми «Територія розвитку» з різних куточків України, серед яких була і я бібліотекар Березівської бібліотеки, голова Громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія.» Анжела Зіненко, був організований навчальний візит до Варшави.
Все розпочався з зустрічі з Ленуром Керімовим, в Гельсинському Фонді Прав Людини. Під час якої Ленур детально познайомив з роботою їхнього фонду, розказав як в Польщі захищають права людей. З радістю відповідав на наші запитання, які стосувалися реформи місцевого самоврядування, яка зараз проходе в Україні і яка вже пройшла в Польщі. Наводив конкретні приклади позитивних зрушень після проведеної реформи.Наступною навчальною зупинкою, був Фонд «Нічиї Діти». Це громадська організація з 24-х річним стажем роботи, яка має багато консультаційних центрів. Цей фонд займається захистом прав дітей, проводить різні інформаційні кампанії, акції,  знімає промо ролики, постери. Марта Скеровска розповіла про те як вони співпрацюють з медіа в Варшаві. Детально презентувала їхню роботу. Для себе відмітила один з проектів, з якими нас знайомили, а саме проект «Подумай прежде чем закинеш». Який орієнтований на батьків, які виставляють фото свої дітей в Інтернет і через деякий час ці фото можна побачити в рекламі секс послуг. Робота цього фонду – це гарний приклад  для України.


Ще одна незабутня зустріч пройшла в Гельсинському Фонді Прав Людини, ми познайомилися з директором фестивалю документального кіно «Watch Dogs» з прав людини, Мачеем Новіцкім. Під час зустрічі ми переглянули декілька фільмів, які транслюються на цьому фестивалі. Дійсно, після побаченого хочеться все міняти на краще.
Не можу не згадати, про неймовірно позитивну зустріч з  активістами з Українського Дому у Варшаві. Під час якої засновник Media IC Сергій Сухобойченко запропонував співпрацю з просування наших проектів в Інтернет. Сучасна бібліотека, як центр активності, в цьому ми переконалися коли відвідали бібліотеку Przystanek Ksiazka. Директор, Катаржина Урбановіч  гостино нас зустріла, пригостила смачною кавою і провела екскурсію бібліотекою. Дійсно сучасна бібліотека, і сучасність проявляється не тільки ІТ технологіями, а й сучасним, комфортним дизайном  та меблями бібліотеки. За день бібліотеку відвідує 380 користувачів, цифри вражають. На базі бібліотеки працює кінозал, а також дуже багато волонтерів, які допомагають всім бажаючим опанувати іноземну мову. Директор поділилася з нами позитивним досвідом роботи бібліотеки в області патисипативного бюджету, коли громада обирає, куди направити кошти бюджету. Отож місце зустрічі – бібліотека,  де можна сидіти і читати прямо на підвіконні.


Вражаючий майстер-клас в "Академії психології процесу",  де тренери Томаш Теодорчик і Агнешка Врублевська розповіли про те, як виникає конфлікт і як його можна вирішити, за допомогою «третьої особи». Ця зустріч дуже вразила всіх, адже ще довго між учасниками були обговорення «конфлікту та його вирішення».
Далі ми попрямували на цікаву зустріч   з  Агнешкою Комаровською, директором Східноєвропейського демократичного центру. Яка пояснювала прості європейські стандарти активного громадянина. Дійсно під лежачий камінь вода не тече, а тому всі разом до «Кола активності». 


Окрім всього переліченого, ми ще побували на зустрічі в Польському радіо та відвідали чудову галерею – Galeria Apteki Sztuki в якій працюють люди з обмеженими можливостями.
Програма поїздки була дуже насичена, але організатори зустрічі були привітні і гостинні, подбали про те щоб ми мали змогу  відвідати і культурні програми, серед яких: знайомство з виставкою європейського плакату,  відвідини міжкультурного фестивалю "Транскавказзя", Планетарії в Центрі Коперника, Сад Університетської бібліотеки а також королівський парк.

Для мене навчальна поїздка закінчилась, залишивши неймовірну кількість позитивних вражень від побаченого та почутого. Величезне ДЯКУЮ всій команді АХАЛАР!

Немає коментарів:

Дописати коментар